Newsletter dla członków ZPAV Pobierz Kontakt Słownik Aktualności English Znajdź nas: Znajdź nas www.facebook.com

Jak powstaje Olis

OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży) powstaje w oparciu o dane sprzedaży sklepów uczestniczących w tym projekcie. Dane odnoszą się do tygodnia poprzedzającego kolejne wydanie listy OLIS. Informacje gromadzi i analizuje Instytut Pentor - jedna z największych w Polsce, niezależna, renomowana firma zajmująca się badaniami opinii i rynku od 1991 roku.

Powierzenie zbierania i zliczania danych profesjonalnej instytucji, niezaangażowanej w tworzenie i dystrybucję albumów fonograficznych gwarantuje wiarygodność i rzetelność listy OLiS. Jest to pierwsze w Polsce tego typu przedsięwzięcie prowadzone na tak dużą skalę.

Pentor

Aktualności

Streaming po raz pierwszy uwzględniony w listach sprzedaży singli oraz wyróżnieniach płytowych w Wielkiej Brytanii Streaming po raz pierwszy uwzględniony w listach sprzedaży singli oraz wyróżnieniach płytowych w Wielkiej Brytanii

Po raz pierwszy historii dane ze sprzedaży muzyki w serwisach streamingowych będą wliczane w oficjalne podsumowania sprzedaży singli i płyt. Dane ze streamingu audio od 6 lipca 2014 roku będą włączane do kalkulacji statusu srebrnych, złotych i platynowych płyt przyznawanych przez Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego BPI za osiągnięcie określonych progów sprzedaży nagrań muzycznych.


Przeczytaj więcej

Cyfrowa Piosenka Roku 2013 Billboard Music Awards 2014 rozdane Pierwsza Złota Płyta za streaming, Platynowa – za sprzedaż cyfrową Streaming zaliczany do Złotych Płyt
Więcej aktualności