Newsletter dla członków ZPAV Pobierz Kontakt Słownik Aktualności English Znajdź nas: Znajdź nas www.facebook.com

Jak powstaje Olis

OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży) powstaje w oparciu o dane sprzedaży sklepów uczestniczących w tym projekcie. Dane odnoszą się do tygodnia poprzedzającego kolejne wydanie listy OLIS. Informacje gromadzi i analizuje Instytut Pentor - jedna z największych w Polsce, niezależna, renomowana firma zajmująca się badaniami opinii i rynku od 1991 roku.

Powierzenie zbierania i zliczania danych profesjonalnej instytucji, niezaangażowanej w tworzenie i dystrybucję albumów fonograficznych gwarantuje wiarygodność i rzetelność listy OLiS. Jest to pierwsze w Polsce tego typu przedsięwzięcie prowadzone na tak dużą skalę.

Pentor

Aktualności

Stacja MTV ogłosiła nominacje do Video Music Awards przez Snapchata Stacja MTV ogłosiła nominacje do Video Music Awards przez Snapchata

Telewizja MTV ogłosiła nominacje do Video Music Awards. Najwięcej, bo aż osiem nominacji do nagrody zgarnęła Beyonce. Tuż za nią, z siedmioma nominacjami, uplasowali się ex aequo Eminem oraz Iggy Azalea. Ogłaszając nominacje, MTV wykorzystała zdobywającą coraz większą popularność, aplikację Snapchat.


Przeczytaj więcej

Streaming po raz pierwszy uwzględniony w listach sprzedaży singli oraz wyróżnieniach płytowych w Wielkiej Brytanii Cyfrowa Piosenka Roku 2013 Billboard Music Awards 2014 rozdane Pierwsza Złota Płyta za streaming, Platynowa – za sprzedaż cyfrową Streaming zaliczany do Złotych Płyt
Więcej aktualności