ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

22 listopada 2016 r.

ZPAV na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24

Po raz szósty w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24. Związek Producentów Audio Video po raz kolejny został partnerem merytorycznym konferencji towarzyszącej targom. Przez dwa dni – 26 i 27 listopada – będziemy dyskutować o muzyce, nowych tendencjach na rynku oraz szansach i zagrożeniach dla polskiej branży muzycznej. Serdecznie zapraszamy!

W trakcie konferencji towarzyszącej Europejskim Targom Muzycznym Co Jest Grane 24 odbędą się dwa panele dyskusyjne, które przygotował Związek Producentów Audio Video.

Pierwszy z nich, „Rynek producentów niezależnych w Polsce”, odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 12.00 w Sali Sienkiewicza w PKiN. Podczas spotkania przedstawiony zostanie polski rynek wytwórni niezależnych na tle Europy i świata. Paneliści spróbują odpowiedzieć na pytanie, na czym polega siła niezależnej muzyki i na ile stanowi ona istotny fragment polskiego rynku muzycznego. Dyskusję poprowadzi Laura Strzałkowska, przedstawiciel sekcji ds. wytwórni niezależnych ZPAV, zaś jej gośćmi będą: Michał Kirmuc (właściciel wytwórni Polifon Records, muzyk, dziennikarz), Tony Duckworth (PIAS General Manager Poland and Eastern Europe), Anna Wójcik (Prosto) oraz Bogusław Pluta (ZPAV).

Kolejne spotkanie sygnowane marką ZPAV odbędzie się w niedzielę 27 listopada o godzinie 12.00 w Sali Goethego w PKiN. Panel pod tytułem „Czy urodził się nowy polski pop?” poprowadzi Małgorzata Muraszko z Co Jest Grane 24, gośćmi zaś będą Jacek Jagłowski (współwłaściciel agencji managmentowej QL CITY, członek zarządu ZPAV), Piotr Kabaj (Warner Music Eastern Europe Chairman & Warner Music Poland Chairman & Managing Director, wiceprzewodniczący Zarządu ZPAV), Marcin Kindla (producent muzyczny), Marcin Russek – A&R Sony Music Entertainment Polska, członek ZPAV oraz Paweł Wiszniewski (szef muzyczny Radia WAWA). Uczestnicy spotkania dyskutować będą o kierunku, w jakim zmierza nowa polska muzyka popowa. Czy faktycznie mamy do czynienia ze zmianą warty na polskiej estradzie? Kim są nowe gwiazdy i kto stoi za ich sukcesami? Jak ewoluują preferencje polskich słuchaczy muzyki popowej?

Przedstawiciele ZPAV wezmą udział również w pozostałych panelach i warsztatach zorganizowanych w ramach Konferencji Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa także w panelach:

„Quo vadis new music technology?”

W jakim kierunku rozwijają się technologie w przemyśle muzycznym? Jaki mają wpływ na artystów, wydawców, słuchaczy? W czym ułatwiają, a w czym utrudniają ich życie? Trendy i tendencje. Polska a inne kraje: co mamy wspólnego, a czym się różnimy?

Prowadzenie: Vadim Makarenko („Gazeta Wyborcza”). Goście: Piotr Kabaj (Warner Music Eastern Europe Chairman & Warner Music Poland Chairman & Managing Director, wiceprzewodniczący Zarządu ZPAV), Adrian Ciepichał (Tidal), Łukasz Stasiak (alkopoligamia.com), Agnieszka Parzuchowska-Janczarska (dyrektor STOART), Roch Kudła (dyrektor serwisów online Grupy Radiowej Agory), Krzysztof Lewandowski (dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS).

Sobota, 26 listopada, godz. 12.30, Sala Goethego w PKiN

„Tantiemy w sieci. Jak wygrać z YouTubem?” (zaprasza ZAiKS)

Treści kultury przynoszą ogromne zyski właścicielom internetowych platform takich jak YouTube, do twórców trafiają jednak zaledwie grosze. Dlaczego tak się dzieje? Niestety nie wszystkich dostawców treści obowiązują te same reguły. Komisja Europejska planuje wprowadzić zmiany równoważące rynek i zapewniające uczciwy podział wpływów dla twórców. Czy autorom uda się wygrać z YouTubem?

Prowadzący: Jan Młotkowski (kierownik wydziału ds. komunikacji ZAiKS). Goście: Marek Kościkiewicz (kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i członek ZAiKS), Marek Staszewski (pełnomocnik ZPAV)

Sobota, 26 listopada, godz. 17.30 Sala Goethego w PKiN

„Kto zabił krytyka muzycznego, czyli skąd serwisy streamingowe wiedzą, czego chcemy słuchać?”

Krytyk muzyczny i jego dzisiejsza konkurencja. Nowe technologie skracają dystans pomiędzy twórcą i odbiorcą i tym samym redukują rolę krytyka. Z innej strony nacierają blogerzy i cyfrowi celebryci… Jak się nie dać algorytmom, jak przetrwać jako krytyk? A jak w tym świecie radzą sobie artyści, ich wydawcy i managerowie?

Prowadzenie: Vadim Makarenko („Gazeta Wyborcza”). Goście: Katarzyna Rogalska (Tidal), Bartek Chaciński („Polityka”), Jarek Szubrycht („Gazeta Magnetofonowa”), Jacek Jagłowski (współwłaściciel agencji managmentowej QL CITY, członek zarządu ZPAV).

sobota, 26 listopada, godz.14.30, Sala Tierieszkowej w PKiN

„Czyste nośniki. Twórcy są częścią każdego smartfona” (zaprasza ZAiKS)

Polskie władze w interesie ochrony rodzimej kultury powinny nałożyć opłatę od smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych, a wpływy z niej przeznaczyć dla twórców – apelował Jean-Michel Jarre kilka miesięcy temu. Opłata w żaden sposób nie wpłynie na cenę, którą zapłaci konsument. Rząd nie będzie musiał dokładać do tego ani grosza. Pieniądze te wesprą twórców. W każdej polskiej rodzinie jest jakiś dzieciak, który marzy, by zostać fotografem, piosenkarzem, muzykiem. Musimy zadbać o jego przyszłość. Dlaczego w Polsce wpływy z opłat od lat należą do najniższych w Europie? Czy twórcy mogą liczyć na MKiDN?

Prowadzący: Marek Hojda (wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS). Goście: Marek Kościkiewicz (kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i członek ZAiKS), Stanisław Trzciński (STX Jamboree), Bogusław Pluta (dyrektor ZPAV), Olgierd Łukaszewicz (prezes ZASP), Grzegorz Rybicki (doradca prawny ZASP), Sarsa (kompozytor, autorka tekstów, wokalistka).

sobota, 26 listopada, godz. 13:00, Sala Sienkiewicza w PKiN

„Program komputerowy i studio nagraniowe w dobie technologii”

Czy jest potrzebne studio do nagrania muzyki? Co z miksami i masterem? Jak reżyseria dźwięku bezpośrednio wpływa na muzykę i jej odbiór? Dyskutują producenci, wydawcy i inżynierowie dźwięku.

Prowadzenie: Łukasz Stasiak (alkopoligamia.com). Goście: Łukasz Stachurko (muzyk grający w zespołach Sonar i Rysy), Rau (muzyk), Andrzej Puczyński (muzyk, producent muzyczny, przewodniczący zarządu ZPAV), Łukasz Olejarczyk (realizator dźwięku, studio RecPublica).

niedziela, 27 listopada, godz. 13.00, Sala Goethego w PKiN

Pełen program dostępny jest na stronie:

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,510,8,20990974,154468,Bedzie-sie-dzialo-na-Europejskich-Targach-Muzyczny.html

Wstęp na panele i warsztaty jest wolny.


Designed by