ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

9 maja 2017 r.

Spotify planuje stworzyć nowe urządzenie

Jak donosi musicbusinessworldwide.com, Spotify zamierza stworzyć nowe hardware’owe urządzenie inspirowane sprzętem wypuszczonym w ostatnim czasie przez Amazon – głośnik Echo.

O planach wdrożenia nowego produktu może świadczyć ogłoszenie o pracę, jakie niedawno opublikowało Spotify. Poszukiwana osoba ma zająć stanowisko menedżera produktu hardware’owego. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że popularny serwis streamingowy chce stworzyć nowy produkt wzorowany na urządzaniach takich jak Pebble Watch, Amazon Echo oraz Snap Spectacles.

Jak twierdzą specjaliści, na chwilę obecną ciężko przewidzieć, jaki konkretnie produkt zamierza wypuścić Spotify. Wymienione w ogłoszeniu urządzenia znacząco się od siebie różnią, przez co nie sposób określić, w jaką stronę zamierza pójść popularna platforma. Amazon Echo – to nowej generacji głośnik zintegrowany ze smartfonami oraz różnymi produktami Amazon. Z kolei Snap Spectacles – to okulary przeciwsłoneczne, które pozwalają nagrywać użytkownikom krótkie filmiki i od razu dzielić się nimi przez Internet. Ostatni z produktów – Pebble Watch – to pierwszy smartwatch, prekursor Apple Watch, wypuszczony po raz pierwszy w 2013 roku.

Serwis musicbusinessworldwide.com podaje także, że w ogłoszeniu opublikowanym przez Spotify możemy się dowiedzieć, iż nowozatrudniona osoba będzie nadzorować proces projektowania urządzenia stale połączonego z Internetem oraz jego software’u. Kandydat będzie także koordynował pracę dostawców materiałów oraz fabryk w celu dostarczenia milionom użytkowników Spotify możliwie jak najlepszych doświadczeń.

Jak na razie Spotify nie potwierdził oficjalnie żadnego z tych doniesień. Więcej informacji na temat nowego stanowiska znajduje się na stronie:

musicbusinessworldwide.com/spotify-developing-hardware-inspired-amazons-echo

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by