ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

7 czerwca 2017 r.

Warner/Chappell podpisało umowę z SACEM

Warner/Chappell podpisało umowę z SACEM, na podstawie której francuska organizacja zbiorowego zarządzania zajmować się będzie pobieraniem tantiem należnych z tytułu cyfrowej sprzedaży utworów na terenie całej Europy.

Porozumienie zostało zawarte zaledwie dwa miesiące po tym, jak Warner podpisał podobną umowę z organizacją SESAC, dotyczącą zbierania tantiem uzyskanych z tytułu sprzedaży cyfrowej na terenie Ameryki Północnej. Umowa z SACEM obejmować będzie pobieranie opłat od takich serwisów jak YouTube, Deezer czy Qobuz. Wcześniej podobne czynności na rzecz Warnera wykonywała ICA – organizacja założona przez PRS For Music w porozumieniu z GEMA oraz STIM.

Umowę skomentował Eric Mackay, jeden z dyrektorów Warner/Chappell:

Nasze ostatnie działania zostały podjęte po to, aby zapewnić naszym artystom jak najlepsze warunki. Kontynuujemy współpracę z naszymi partnerami w celu lepszej identyfikacji utworów naszych artystów w serwisach internetowych oraz pobierania z tego tytułu należnych opłat.

– Jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy ogłosić nawiązanie współpracy z Warner/Chappell – muzycznym publisherem, który ma wszechstronny katalog utworów, umowy z serwisami streamingowymi na całym świecie oraz istotny wkład w rozwój tego rynku. (…) Zostaliśmy partnerem Warnera ze świadomego wyboru, głównie ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie oraz innowacyjne technologie. Posiadamy dużą wiedzę na temat streamingu, jednocześnie stawiając na wydajne i całkowicie przejrzyste świadczenie usług – dodał Jean-Noel Tronc, prezes SACEM.

SACEM zajmuje się także zarządzaniem prawami katalogu utworów należących do Universal Music Publishing Group, Wixen Music oraz SOCAN.

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by