ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

14 czerwca 2017 r.

Warner Music Group otwiera Arts Music

Warner Music Group uruchomiło nowe wydawnictwo, które będzie skupiało się na muzyce klasycznej, teatralnej, jazzowej, dziecięcej oraz filmowej – Arts Music.

Prezesem nowej dywizji Warnera został Kevin Gore, pełniący wcześniej funkcję CEO w Rhino Entertainment oraz Universal Classics US. Arts Music nawiąże także ścisłą współpracę z Sh-K-Boom / Ghostlight Records – wytwórnią zajmującej się muzyką teatralną, wielokrotnie nagradzaną statuetkami Grammy. W swoich działaniach kontrolować będzie niektóre także Warner Classics, Erato, a także zarządzać katalogiem utworów EMI Classics.

Poprzez połączenie tych różnych gatunkowo labeli, Arts Music zapewni dynamiczną strukturę, skupioną na odkrywaniu i rozwijaniu niesamowitych artystów i projektów, jednocześnie dbając o naszą pozycję i wzrost. Jestem niesamowicie podekscytowany, że mogę przywitać Kevina w rodzinie Warnera. Bazując na jego wyjątkowym doświadczeniu, zdobywanym w największych wytwórniach na świecie, będzie razem współtworzył Arts Music. Cieszę się, że mogę współpracować również z Alainem Lanceronem oraz Kurtem Deutchem, który będzie świetnym wsparciem w naszej ekspansji na rynek muzyki teatralnej i klasycznej – stwierdził Eliah Seton, jeden z szefów Warner Music Group.

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by