ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

26 czerwca 2017 r.

Apple Music posiada już 27 milionów subskrybentów

Apple Music ogłosiło wzrost liczby subskrybentów do 27 milionów. To wzrost o 7 milionów od grudnia 2016 roku, kiedy to amerykańska firma poinformowała o 20-milionowej bazie użytkowników.

Na czele rynku serwisów streamingowych wciąż stoi Spotify, które przekroczyło niedawno liczbę 50 milionów osób, które korzystają ze szwedzkiej platformy na całym świecie. Specjaliści twierdzą jednak, że Apple Music notuje świetne wyniki i znaczący wzrost popularności od momentu wejścia na rynek dwa lata temu. Powszechnie uważa się, że za szybkim rozwojem Apple Music stoi m.in. trzymiesięczna darmowa wersja (w Spotify podobna opcja trwa zaledwie jeden miesiąc) oraz fakt, że aplikacja jest odgórnie zainstalowana w smartfonach firmy Apple.

Na temat dobrych wyników serwisu streamingowego wypowiedział się jeden z jego inżynierów, Craig Federighi:

– Zeszłej jesieni zaprezentowaliśmy całkowicie nowy design dla Apple Music, który zapewnił dużą przejrzystość oraz prostotę w użytkowaniu. Obecnie posiadamy 27 milionów subskrybentów, którzy cieszą się spersonalizowanymi ustawieniami na naszej platformie.

W marcu bieżącego roku Spotify ogłosiło, że liczba użytkowników serwisu przekroczyła 50 milionów, co stanowiło 10-milionowy wzrost w porównaniu z poprzednimi, oficjalnymi danymi (wrzesień 2016). Od 2016 roku platforma postawiła na szereg zmian pozwalających na lepsze spersonalizowanie konta, zgodnie z własnymi preferencjami.

Źródło: musicweek.com


Designed by