ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

6 lipca 2017 r.

Sony Music będzie ponownie produkował winyle

Sony Music poinformował o planach dotyczących ponownego uruchomienia produkcji płyt winylowych – po raz pierwszy od 1989 roku.

Ruch ten został zainicjowany przez Sony Music Entertainment Japan, które posiada dużą niezależność w stosunku do swojej macierzystej wytwórni. Japoński oddział postanowił rozpocząć produkcję płyt winylowych od marca 2018 roku. Tłoczone mają być w południowej części Tokio. Jak donosi IFPI, fizyczna sprzedaż muzyki stanowiła 73% całkowitych przychodów Sony Music Entertainment Japan w 2016 roku, czyniąc Japonię najważniejszym rynkiem muzycznym pod względem sprzedaży fizycznej. Kraj ten jest drugim pod względem wielkości przemysłem muzycznym na świecie, który w poprzednim roku wygenerował całkowity zysk w wysokości 2,8 miliarda dolarów.

Decyzja Sony Music Entertainment Japan jest z pewnością podyktowana rosnącą popularnością płyt winylowych. Globalne przychody z tytułu ich sprzedaży wzrosły w ciągu 2016 roku o 23,5%, generując zysk w wysokości 563,6 miliona dolarów.

Najlepiej sprzedającym się albumem Sony Music Entertainment w ciągu ostatnich 12 miesięcy była ostatnia płyta Beyoncé – Lemonade. W przypadku Sony Music Entertainment Japan, największe zyski przyniosła płyta Anohi Anotoki Kazumasy Ody.

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by