ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

16 lipca 2017 r.

Klip do utworu Wiza Khalify i Charliego Putha najczęściej odtwarzanym teledyskiem na YouTube

Teledysk do piosenki See You Again Wiza Khalify z gościnnym udziałem Charliego Putha oficjalnie pobił rekord najczęściej odtwarzanych teledysków w serwisie YouTube.

Do tej pory najczęściej odtwarzanym klipem była produkcja Gangnam Style koreańskiego artysty Psy. Gangnam Style przez 5 lat utrzymywał się na pierwszym miejscu i był też pierwszym teledyskiem, któremu udało się przekroczyć granicę 1 miliarda odtworzeń na YouTube. W dniu 11 lipca bieżącego roku nowym rekordzistą został klip do ballady See You Again Wiza Khalify i Charliego Putha – z dokładnie 2 894 763 875 wyświetleniami pobił słynny Gangnam Style.

Piosenka See You Again została wydana w związku z premierą filmu Szybcy i wściekli 7 i jest hołdem dla zmarłego tragicznie aktora Paula Walkera. Wkrótce po ogłoszeniu tej wiadomości skomentował ją Charlie Puth:

– Kiedy w 2007 roku dołączyłem do YouTube, miałem nadzieję na nagranie utworu, który zostanie odtworzony 10 tysięcy razy. Jednak niedawno usłyszałem informacje na temat teledysku do See You Again… Wow!

W związku z niesamowitymi wynikami See You Again oraz Gangnam Style YouTube musiał zaktualizować swoje kody na maksymalną liczbę odtworzeń jednego wideo. Podobna sytuacja miała miejsce w 2014 roku, kiedy to serwis potrafił zliczyć 2 147 483 647 odtworzeń, jednak granica ta została przekroczona wówczas przez Gangnam Style.

Źródło: billboard.com


Designed by