ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

18 lipca 2017 r.

Użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą stracić dostęp do muzycznych nowości Sony

Użytkownicy Spotify mogą wkrótce stracić dostęp do nowości muzycznych wydawanych przez wytwórnię Sony Music Entertainment. Część z tych płyt będzie dostępna wyłącznie dla osób, które wykupiły abonament w szwedzkim serwisie streamingowym.

Obie firmy podpisały niedawno porozumienie, na mocy którego część nowych albumów wydawanych przez Sony będzie miała ograniczoną dostępność. Wytwórnia chce, aby wybranych muzycznych premier mogły posłuchać wyłącznie osoby, które wykupiły abonament w Spotify. Na razie nie wiadomo, jak długo nowe albumy Sony będą dostępne wyłącznie w wersji Premium i po jakim czasie trafią do darmowej wersji.

Spotify posiada obecnie grono użytkowników płacących abonament, które liczy 50 milionów osób. Mimo to serwis stale przynosi straty. Stąd, jak twierdzą specjaliści, umowa zawarta z Sony Music Entertainment wydaje się sposobem na uzyskanie przez firmę rentowności.

Źródło: spidersweb.pl


Designed by