ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

13 października 2017 r.

Mixcloud podpisał umowę z Warner Music Group

Angielski start-up Mixcloud podpisał porozumienie z wytwórnią Warner Music Group, dające serwisowi możliwość budowy szerokiej bazy utworów.

Mixcloud – to największy konkurent serwisu Soundcloud. Został założony w 2008 roku w Londynie. Obecnie korzysta z niego około 17 milionów użytkowników miesięcznie. W ofercie platformy można znaleźć również internetowe radio, dające dostęp do różnego rodzaju stacji, audycji, podcastów oraz setów DJ-skich. W funkcjonowanie Mixclouda zaangażowanych jest wiele gwiazd współczesnej muzyki rozrywkowej, m.in. Carl Cox, Moby, Erykah Badu i David Byrne.

Nowe porozumienie zawarte pomiędzy Mixcloudem a Warner Music Group zapewni serwisowi dostęp do katalogu utworów artystów należących do amerykańskiej wytwórni. Mixcloud wprowadzi dla użytkowników usługę słuchania wybranych utworów na żądanie, za co pobierze niewielką opłatę. Ceny za nową opcję nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości. Na ten temat wypowiedział się jeden ze współzałożycieli Mixclouda, Nico Perez:

Nie chcemy tworzyć abonamentu w wysokości 9,99 dolara za miesiąc. Obecnie na rynku tego jest dużo. Zamierzamy zbudować serwis o wyspecjalizowanych i elastycznych opcjach oraz preferencjach.

Nieoficjalnie mówi się, że Mixcloud prowadzi obecnie negocjacje z dwoma pozostałymi największymi wytwórniami muzycznymi: Universal Music oraz Sony Music.

Designed by