ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

20 października 2017 r.

WOMEX – World Music Expo w Katowicach

Związek Producentów Audio Wideo weźmie udział w prestiżowych targach muzyki świata – WOMEX, które po raz pierwszy odbędą się Polsce, w Katowicach.

Związek Producentów Audio Wideo weźmie udział w prestiżowych targach muzyki świata – WOMEX, które po raz pierwszy odbędą się Polsce, w Katowicach.

WOMEX, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie, to jedna z ważniejszych imprez na rynku fonograficznym, przyciągająca co roku tysiące wielbicieli world music z całego globu oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznego.

WOMEX – to targi, koncerty i konferencja dedykowana specjalistom, ale otwarta również dla miłośników muzyki. Przedstawiciele ZPAV wezmą udział w konferencji, poruszając istotne zagadnienia rynku muzycznego.

Już 26 października w czwartek o godzinie 12.00 Marek Staszewski, pełnomocnik ZPAV, dyskutować będzie razem z przedstawicielami organizacji niemieckiej i francuskiej w panelu pt. „Biznes muzyczny w Trójkącie Weimarskim”. Omówione zostaną cechy, podobieństwa i różnice trzech europejskich rynków muzycznych z ekonomicznego, politycznego i prawnego punktu widzenia. Paneliści przyglądać się będą wyzwaniom stojącym przed każdym z rynków, a także omówiona zostanie europejska reforma praw autorskich oraz problem luki wartościowej (value gap) z perspektywy polskiego, francuskiego i niemieckiego rynku.

http://www.womex.com/virtual/piranha_arts_1/event/the_music_business


Na piątek 27 października ZPAV razem ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS przygotował panel „Music Export in Poland – Where are We?”, podczas którego przedstawione zostaną wyniki badań dotyczących działalności eksportowej polskich autorów, artystów i nagrań, które zostały przygotowane na zlecenie ZAiKS oraz ZPAV w ramach grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas panelu eksperci postarają się odpowiedzieć na pytania: Jak duży jest polski rynek muzyki eksportowej?, Czy muzyka polska mogłaby być produktem eksportowym?, Jakie trendy możemy zobaczyć na polskim rynku muzycznym?

http://www.womex.com/virtual/piranha_arts_1/event/music_export_in_are


Zapraszamy: 27 października (piątek), godz. 14.30.

Więcej informacji o WOMEX na stronie:

www.womex.com


Designed by