ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

23 października 2017 r.

ZPAV po raz kolejny partnerem festiwalu Soundedit

Związek Producentów Audio Video został po raz kolejny oficjalnym partnerem Soundedit 2017 – Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych. Jak co roku wydarzeniu towarzyszy konferencja, w ramach której ZPAV wspólnie z ZAiKS przygotował dwa panele: „Muzyka w sieci – jak na niej zarabiać?” oraz „Export polskiej muzyki – gdzie jesteśmy, a gdzie możemy być”.

Festiwal odbędzie się w dniach 26–29 października bieżącego roku w Łodzi. Wystąpią m.in. Gary Numan, Skalpel, Daniel Miller, Marek Biliński oraz Michael Nyman Band. Swoją wystawę zaprezentuje Brian Griffin, wybitny fotograf muzyków. W ramach współpracy ze Związkiem Producentów Audio Video, który kolejny rok z rzędu został oficjalnym partnerem festiwalu, przygotowano wspólnie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS specjalne dyskusje, które odbędą się w sobotę 28 października w łódzkim klubie Wytwórnia przy ulicy Łąkowej 29.

Pierwszy z nich, zatytułowany „Export polskiej muzyki – gdzie jesteśmy, a gdzie możemy być” rozpocznie się o godz. 14.00. W jego trakcie zostaną przedstawione wyniki badań dotyczących stanu eksportu polskiej muzyki, przygotowanych na zlecenie ZAiKS oraz ZPAV w ramach grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poruszona zostanie także kwestia celowości powołania biura Music Export Poland oraz zakresu jego działalności.

Godzinę później, o 15.00 rozpocznie się panel „Muzyka w sieci – jak na niej zarabiać?”, na którym poruszona zostanie kwestia zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie w mechanizmach sprzedaży oraz konsumpcji muzyki w świecie cyfrowym. Rozmówcy będą dyskutować na temat sposobów zarabiania na własnej twórczości oraz odnalezienia się w świecie współczesnej muzyki. W panelu wezmą udział przedstawiciele Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związku Producentów Audio Video (ZPAV), przy wsparciu eksperta z firmy Independent Digital – Marka Włodarczyka.

Serdecznie zapraszamy: klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29, Łódź, sala warsztatowa.

Wstęp na wszystkie panele jest bezpłatny.

Soundedit 2017 – to Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych, które od dziewięciu lat odbywa się w Łodzi. Od początku istnienia przedstawia i przybliża wszelkie aspekty związane z muzyką i jej produkcją.

Szczegółowy program festiwalu dostępny na stronie: http://2017.soundedit.pl.


Designed by