ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

20 listopada 2017 r.

Musical.ly wykupione przez chińskie przedsiębiorstwo

Popularna aplikacja do tworzenia amatorskich teledysków – Musical.ly – została sprzedana dużemu chińskiemu przedsiębiorstwu – Beijing ByteDance Technology Co.

Nieoficjalnie mówi się, że umowa sprzedaży opiewa na kwotę około 800 milionów dolarów. ByteDance jest także właścicielem chińskiego startupu Jinri Toutiao, który na początku bieżącego roku nabył konkurencyjną dla Musical.ly aplikację – Flipagram.

– Musical.ly zamierza kontynuować działalność jako niezależna platforma, zintegrowana z globalną sztuczną inteligencją ByteDance, dążąc do osiągnięcia kluczowych pozycji na rynku w Azji – napisali w oficjalnym komunikacie przedstawiciele ByteDance.

Platforma Musical.ly została założona w 2014 roku w Szanghaju przez Louisa Yanga i Alexa Zhu. Oferuje użytkownikom możliwość amatorskiego nagrywania krótkich teledysków i filmików muzycznych. Obecnie korzysta z niej około 100 milionów osób na całym świecie. Jak donosi The Wall Street Journal, wartość rynkowa Musical.ly waha się w przedziale od 800 mln do 1 mld dolarów.

Źródło: musicbusinessworldwide.com


Designed by