ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

4 września 2018 r.

Europejscy artyści popierają zapisy Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym

Możliwość uregulowania kwestii praw autorskich w Internecie poruszyła i zjednoczyła środowiska twórcze zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Ponad 2 tysiące wykonawców, 20 tysięcy twórców i 57 europejskich instytucji, reprezentujących branże kreatywne zaapelowało do europosłów o poparcie zapisów Dyrektywy w sprawie praw autorskich, które wprowadzą uczciwe warunki korzystania z treści kreatywnych w największych serwisach online.

Do apelu przyłączyli się tacy twórcy jak Paul McCartney, Jean-Michel Jarre, James Blunt i Placido Domingo. W Polsce do akcji przystąpili m.in.: Michał Bajor, zespół Blue Cafe, Cleo, Marek Dutkiewicz, Robert Gawliński, Reni Jusis, Tomasz Karolak, Romuald Lipko, Lanberry, Alicja Majewska, Maciej Maleńczuk, Margaret, Natalia Nykiel, Andrzej Piaseczny, Sydney Polak, Sarsa, Grzegorz Skawiński, Stanisław Soyka, Jacek Stachursky, Muniek Staszczyk, Michał Szpak, Izabela Trojanowska, zespół Tulia, Ania Wyszkoni i Daria Zawiałow.

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego zaprezentowała na swojej stronie film z udziałem artystów, którzy apelują do europarlamentarzystów o poparcie Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym w głosowaniu 12 września.

Źródło: IFPI


Designed by