ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

22 października 2018 r.

Jazzowy debiut fonograficzny – edycja 2019

Instytut Muzyki i Tańca uruchomił kolejną edycję programu „Jazzowy debiut fonograficzny”, skierowanego do polskich muzyków jazzowych i mających siedzibę w Polsce wydawców nagrań. Termin naboru wniosków upływa 30 listopada 2018.

Program „Jazzowy debiut fonograficzny” skierowany jest do polskich muzyków jazzowych oraz do mających siedzibę w Polsce wydawców nagrań. Polega na zrealizowaniu nagrania płytowego debiutujących wykonawców muzyki jazzowej w formie płyty kompaktowej lub winylowej z równoczesnym wprowadzeniem plików do sprzedaży w formacie cyfrowym.

Realizowane nagranie powinno być pierwszym nagranym albumem w życiu artystycznym wykonawcy (płyta solo), lidera zespołu lub przynajmniej połowy wszystkich członków zespołu.

Maksymalny wiek uczestnika programu to 30 lat (urodzeni od 1 stycznia 1989 roku; limit wieku dotyczy każdego członka zespołu).

Program „Jazzowy debiut fonograficzny” ma na celu zwiększenie liczby debiutów i nagrań muzyki jazzowej, ułatwienie wejścia na rynek muzyczny nowym zespołom i solistom, a także animację jazzowej twórczości kompozytorskiej (przynajmniej 50% czasu trwania nagrania musi zostać poświęcone muzyce polskiej z obligatoryjnym nagraniem przynajmniej jednego nowego utworu polskiego kompozytora).

Dzięki współpracy IMiT i Fundacji Jazzarium w ramach realizacji programu zespół otrzymuje możliwość zaprezentowania materiału z debiutanckiego albumu podczas koncertu promocyjnego na Festiwalu Warsaw Summer Jazz Days w lipcu 2019, pod warunkiem, że album będzie wówczas wydany i dostępny w sprzedaży.

Program ma formułę konkursową, a zwycięskie projekty otrzymają dofinansowanie w kwocie do 20 000 zł na nagranie i wydanie płyty. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 30 listopada 2018 roku.

Szczegółowe informacje oraz Regulamin programu znajdują się na stronie: http://imit.org.pl/news/2584/57/Jazzowy-debiut-fonograficzny---edycja-2019.htmlŹródło: IMIT
Designed by