ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

15 listopada 2018 r.

„Piątki z Nową Muzyką” kolejny raz na PGE Narodowym

Już 16 listopada startuje Audio Video Show – największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa sprzętu audio i video. Podczas wydarzenia, tego samego dnia, odbędą się dwa premierowe odsłuchy płyt w ramach „Piątków z Nową Muzyką”: „Equinoxe Infinity” Jean-Michel Jarre’a oraz „Ulotne” Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Związek Producentów Audio Video.

Już w piątek 16 listopada startuje Audio Video Show – największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa sprzętu audio i video. Podczas wydarzenia, tego samego dnia, odbędą się dwa premierowe odsłuchy płyt w ramach „Piątków z Nową Muzyką”. Wspomnianymi albumami są: „Equinoxe Infinity” Jean-Michel Jarre’a oraz „Ulotne” Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa. Rozmowy z artystami przeprowadzi dziennikarz radiowej Trójki, Piotr Metz. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Związek Producentów Audio Video.

Jean-Michel Jarre: „Equinoxe Infinity” godz. 13:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Pionier muzyki elektronicznej, Jean-Michel Jarre, osobiście zaprezentuje swój najnowszy album "Equinoxe Infinity". Jest to sequel do albumu "Equinoxe", który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Muzyk podczas rozmowy z Piotrem Metzem między innymi opowie dlaczego płyta zostanie wydana z dwiema okładkami. Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w sali TV3 o godzinie 13:00.

Anna Maria Jopek: „Ulotne” godz. 15:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Wspólnie z Anną Marią Jopek będzie można posłuchać najnowszego albumu „Ulotne”, w wersji z płyty winylowej. Jego współtwórcą jest amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy Branford Marsalis. W trakcie rozmowy z Piotrem Metzem wokalistka opowie o procesie tworzenia nagrań, jak i odpowie na pytania zadawane przez zgromadzonych fanów i dziennikarzy. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00 w sali TV3.

W obu przypadkach urządzeniami, które będą odpowiadać za brzmienie będą: wzmacniacz D’Agostino Relentless oraz kolumny Wilson Audio Alexx. Łączna wartość systemu wynosi 3 miliony złotych.

Spotkanie z albumami „Equinoxe Infinity” oraz „Ulotne” odbędzie się w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.


Designed by