ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

1 maja 2020 r.

Maj miesiącem polskiej piosenki w Jedynce

Przez pierwszy majowy weekend oraz przez cały najbliższy miesiąc w audycji Muzyczna Jedynka emitowane będą wyłącznie polskie piosenki.

Jak co roku w maju na antenie Programu 1 Polskiego Radia królować będą polskie piosenki. „Maj polskiej piosenki” przed wielu laty wymyślili dziennikarze muzyczni Jedynki, aby docenić i promować polskich artystów. W czasie pandemii wszystkie stacje Polskiego Radia szczególnie ich wspierają. – czytamy na stronach Polskiego Radia.

W weekend 1, 2 i 3 maja przez całą dobę na antenie Jedynki będą grane tylko polskie utwory. Do końca maja także w audycji Muzyczna Jedynka (poniedziałek-piątek, godz. 13.00-15.00; sobota, godz. 14.00-16.00; niedziela, godz. 15.00-16.00) usłyszymy wyłącznie polskich wykonawców.

Maj w radiowej Jedynce tradycyjnie upływa pod znakiem polskiej piosenki. Na maj 2020 mamy mnóstwo nowości, ale mamy także mnóstwo cudownych muzycznych wspomnień – zapowiada Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Od początku pandemii radiowa Jedynka zwiększyła emisję polskiej muzyki. W ramach wsparcia polskich artystów i akcji #zostańwdomu na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia pojawiło się m.in. nowe pasmo – „Tu jest muzyka – tylko po polsku” – i retransmisje koncertów, które premierowo odbyły się w ramach cyklu „To, co najpiękniejsze”.Źródło: polskieradio.pl
Designed by