ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

28 maja 2020 r.

Nowe kierownictwo Radiowej Trójki

Nowym dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia został Kuba Strzyczkowski, nowym szefem muzycznym – Mariusz Owczarek. Obaj to wieloletni dziennikarze stacji. Do stacji wracają też: Piotr Metz, Bartosz Gil, Piotr Stelmach i Łukasz Szwed.

Poważny kryzys w Radiowej Trójce zaczął się 15 maja, gdy kolejne notowanie Listy Przebojów wygrał Kazik z utworem Twój ból jest lepszy niż mój. Dyrekcja radia uznała, że sprawa budzi wątpliwości, jednocześnie sugerując nieuczciwość dziennikarzy przygotowujących zestawienie. Doprowadziła to do poważnego kryzysu w wyniku którego w kolejnych dniach z radia odeszło kilkunastu dziennikarzy i współpracowników.

Ostatecznie ze stanowiskiem dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia pożegnał się Tomasz Kowalczewski, a na jego miejsce został powołany Kuba Strzyczkowski. Mam duży kredyt zaufania od kolegów i mam nadzieję, że go nie zmarnuję – powiedział dla portalu wirtualnemedia.pl nowy dyrektor.

Nowym szefem muzycznym stacji został Mariusz Owczarek, związany z Trójką od 1997 roku. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Metza, który pełnił tę funkcję od 2016 roku i zrezygnował z niej w wyniku zaistniałej sytuacji związanej z utworem Twój ból jest lepszy niż mój.

Po zmianie kierownictwa stacji swój powrót do radia zadeklarowali: Piotr Metz, Bartosz Gil, Piotr Stelmach i Łukasz Szwed.

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, już w najbliższy piątek Lista Przebojów Trójki wraca na antenę, choć nie będzie to „regularne” notowanie, i poprowadzi je Mariusz Owczarek. Jeszcze nie poprowadzi jej Marek Niedźwiecki, chociaż rozmawiamy intensywnie, ciepło i po koleżeńsku na temat jego powrotu. Jestem pewien (na podstawie postępu tych rozmów), że już niebawem usłyszymy Marka na antenie. Może jeszcze nie za tydzień, ale zupełnie niebawem – mówi dla serwisu Kuba Strzyczkowski.Źródło: wirtualnemedia.pl
Designed by