ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

26 maja 2020 r.

TVP Muzyka – nowy kanał Telewizji Polskiej

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska planuje uruchomić cztery nowe kanały, w tym TVP Muzyka.

Wirtualne Media dotarły do dokumentu, który określa projekty mające być realizowane przez Telewizję Polską w ramach misji publicznej oraz plan ich finansowania na kolejne 5 lat. Mowa o tzw. „Karcie powinności”, która przygotowywana jest na potrzeby KRRIT.

Zgodnie z informacjami portalu z dokumentów wynika, że publiczna telewizja ma w planach stworzenie czterech nowych kanałów: TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Muzyka oraz TVP 4K.

Informacja o kanale TVP Dokument pojawiała się już w mediach, nowością jest natomiast m.in. kanał o charakterze muzyczno-rozrywkowym, czyli TVP Muzyka. Jak czytamy na stronach serwisu, kanał ten: Miałby prezentować różnorodne gatunki muzyczne, teledyski, koncerty oraz filmy dokumentalne i fabularne obejmujące tematyką muzykę artystów i kompozytorów oraz transmisje z koncertów. Oprócz programów muzycznych miałyby się w nim pojawiać również filmy dokumentalne.

Na kanał muzyczny TVP chce przeznaczyć od 2022 roku 20 mln zł rocznie. Serwis wirtualnemedia.pl informuje również, że pomysłodawcą TVP Muzyka jest Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP i były dyrektor TVP Kultura.Źródło: wirtualnemedia.pl
Designed by