ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

1 września 2020 r.

Kadencja Rady Akademii Fonograficznej wydłużona o rok

Członkowie Rad Akademii Fonograficznej poszczególnych sekcji wyrazili zgodę na kontynuowanie prac w Radzie przez kolejny rok. Zarząd ZPAV zwrócił się do nich z taką prośbą w związku z opóźnieniem w formalnym zakończeniu edycji 2020, związanym z wybuchem pandemii COVID-19 oraz w trosce o zachowanie ciągłości konkursu w kolejnej edycji.

Pandemiczny kryzys, który dotknął cały sektor muzyczny, nie ominął także nagrody muzycznej Fryderyk. Zaplanowana na 14 marca 2020 roku w Katowicach Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej nie odbyła się w związku z odwołaniem imprez masowych. Laureatów Fryderyków 2020 w tych kategoriach mogliśmy poznać dopiero 1 października 2020 roku podczas uroczystej konferencji prasowej, transmitowanej na żywo w Internecie (na stronie głównej portalów Interii oraz TVN24, na stronach Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal).

W związku z zaistniałą sytuacją i opóźnieniem w formalnym zakończeniu edycji 2020, chcąc zapewnić jak najbezpieczniejsze przejście do edycji 2021 w nadal bardzo niepewnych czasach postanowiliśmy, jako organizator nagród Fryderyk, zwrócić się do członków Rad Akademii Fonograficznej poszczególnych sekcji z prośbą o wyrażenie zgody na kontynuowanie prac w Radzie przez kolejny rok. Nasza decyzja o wydłużeniu dwuletniej kadencji Rad o kolejny rok oparta była na następujących racjach:


• znacznie opóźnione zakończenie edycji 2020,

• nadzwyczajne okoliczności towarzyszące edycjom 2020 i 2021 (COVID-19),

• ogromne doświadczenie i wiedza członków Rad na temat rozmaitych problemów związanych z doborem konkursowych kategorii czy kwalifikacją zgłoszeń, co jest bezcenne w skróconym terminarzu edycji,

• zaangażowanie aktualnych członków Rady w działania i problemy związane z edycją 2020,

• konieczność zachowania ciągłości i płynności konkursu Fryderyk w sytuacji kumulacji w jednym okresie zakończenia edycji 2020 i rozpoczęcia procedur konkursu 2021 (m.in. wyłonienia kategorii i utrzymania kalendarza edycji, w tym przyjmowania zgłoszeń, a w dalszej kolejności – przeprowadzenia głosowań).Lista członków Rad Akademii Fonograficznej w edycji Fryderyk 2021 dostępna jest tutaj.


Designed by