ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

23 marca 2023 r.

Fryderyki 2023 – Nominacje w kategoriach muzyki poważnej

• Poznaliśmy albumy nominowane do nagrody Fryderyk 2023 w muzyce poważnej.

• Wśród nominowanych: Krystian Zimerman, Jakub Józef Orliński, Łukasz Borowicz, Aleksandra Kurzak oraz Camerata Silesia i AUKSO.

• O miano najwybitniejszych nagrań muzyki polskiej rywalizować będą płyty z muzyką Aleksandra Nowaka, Henryka Mikołaja Góreckiego, Karola Szymanowskiego oraz Marcina Józefa Żebrowskiego i Pawła Łukaszewskiego.22 marca 2023 r.

Fryderyki 2023 – nominowani w muzyce rozrywkowej i jazzie

• Znamy nominowanych do Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej

• Najwięcej nominacji zdobyli Rubens i Dawid Podsiadło, tuż za nimi sanah i Mrozu

• Laureatów poznamy już 22 kwietnia podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Gliwicach16 marca 2023 r.

Fryderyki wracają na Śląsk! Gliwice gospodarzem Fryderyk Festiwal 2023!

Gliwice gospodarzem Fryderyk Festiwal 2023

• Już 22 kwietnia Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

• Na scenie Areny Gliwice zagoszczą najgorętsze nazwiska polskiej branży muzycznej, m.in.: T. Love, Mrozu, Sara James, Julia Wieniawa, Szczyl, Smolasty i zespół Behemoth!

• Bilety na galę już w sprzedaży na ticketmaster.pl17 lutego 2023 r.

OLiS 2022 - roczne podsumowanie sprzedaży płyt na nośnikach fizycznych

W minionym roku już tradycyjnie Polacy najchętniej kupowali albumy polskich wykonawców, a zdecydowaną liderką jest sanah.


17 lutego 2023 r.

Airplay 2022 – najpopularniejsze radiowe single

W minionym roku polskie stacje radiowe podbił dance’owy przebój Where Did You Go? przygotowany przez brytyjskiego DJ-a i producenta Jaxa Jonesa z gościnnym udziałem MNEK.


18 stycznia 2023 r.

Stanowisko ZPAV – dodatkowe zapisy w ramach implementacji Dyrektywy

W związku z trwającym procesem legislacyjnym dotyczącym implementacji Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym i zaproponowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego skrajnie niekorzystnymi dla rynku muzycznego zapisami, przedstawiamy stanowisko Związku Producentów Audio Video, które zostało opublikowane na stronie Rządowego Centrum Legislacji w dniu 16 stycznia 2023 r.16 stycznia 2023 r.

Nowe Oficjalne Listy Sprzedaży muzyki uwzględniają sprzedaż cyfrową

Związek Producentów Audio Video zaprezentował nowe listy bestsellerów muzycznych oraz nowy serwis OLiS. Po raz pierwszy w historii Oficjalna Lista Sprzedaży (OLiS) została uzupełniona o dane z serwisów streamingowych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu unikalnej metodologii IFPI (Międzynarodowej Federacji Przemysłu Muzycznego), która uwzględnia zarówno wielkość, jak i wartość streamingu.Designed by